Woda mineralna a źródlana

Woda mineralna a źródlana – przy wyborze liczy się skład i wpływ na zdrowie. Woda mineralna jest korzystna dla zdrowia, ma dużo magnezu i wapnia. Źródlana, podobnie jak woda z kranu, jest neutralna dla zdrowia (nie szkodzi zdrowiu).  

woda mineralna a źródlana

Też myślałaś, że woda źródlana jest lepsza od mineralnej?

Woda mineralna jest korzystna dla zdrowia bo jej skład zawiera dużo więcej składników mineralnych (500 do 4000 mg/l) niż woda źródlana (200 do 450 mg/l), której skład jest obojętny dla zdrowia. Woda źródlana ma mało minerałów i przez to tak samo jak woda z kranu ma łagodny smak i nadaje się do gotowania, oraz kawy lub herbaty. Oba rodzaje wody są wydobywane z tzw. krystalicznie czystych źródeł, które znajdują się w głębi ziemi.

Warto wiedzieć

Woda źródlana jest lepsza do gotowania ale do picia to naturalna woda mineralna jest lepsza. Naturalna woda mineralna jest korzystna dla zdrowia z uwagi na dużą ilość składników mineralnych, których woda źródlana ma dużo mniej.

Woda mineralna różni się od źródlanej przede wszystkim składem. Przepisy w Polsce są bardzo rygorystyczne odnośnie wód mineralnych odnośnie składu wody. Wobec wody źródlanej nie ma większych wymagań odnośnie składu niż wobec wody z kranu. 

Na rynku jest tylko około 30 rodzajów wody mineralnej korzystnej dla zdrowia! Duże koncerny świadomie umieszczają etykiety pomimo, że skład na nich pokazuje niską zawartość korzystnych minerałów. To zabieg marketingowy bazujący na zaufaniu do marki i niskiej świadomości konsumentów.

Naturalna woda mineralna

Naturalna woda mineralna to woda podziemna wydobywana jednym lub kilkoma otworami naturalnymi lub wierconymi, pierwotnie czysta pod względem chemicznym i mikrobiologicznym. Skład naturalnej wody mineralnej ma korzystne oddziaływanie na zdrowie.

woda pitna
woda zrodlana

Woda źródlana

Woda źródlana to woda podziemna, podobnie jak mineralna pierwotnie czysta pod względem chemicznym i mikrobiologicznym. Skład naturalnej wody źródlanej ma neutralne oddziaływanie na zdrowie.