Dystrybutor wody do firmy

Dystrybutory wody do firmy to urządzenia, których zadaniem jest dostawa wody pitnej pracownikom. Rodzaj wody oraz wybór samego dystrybutora wody zależy od indywidualnych potrzeb firmy. Szczególnie w dużych firmach, należy wziąć pod uwagę jest ilość pracowników, tak aby zapewnić im nieograniczony dostęp do wody. Drugi ważny element decyzyjny, to oczywiście dostawca wody. Trzeci czynnik, to rodzaj samej wody pitnej: woda uzdatniania, woda źródlana czy woda mineralna.

najlepszy dystrybutor wody do firmy

Jaka woda z dystrybutora do firmy jest najzdrowsza?

Naturalna woda mineralna jest jedyną wodą której skład korzystnie wpływa na organizm. Woda źródlana, podobnie jak mineralna, jest pierwotnie czysta, ale jej skład często jest zbliżony do wody filtrowanej.

Warto wiedzieć

Dystrybutor wody do picia średnio starcza na 6-12 miesięcy. Po tym czasie dystrybutor butlowy powinien zostać wymieniony.

Wybierając dystrybutor wody, należy upewnić się że posiada on certyfikat Energy Star. Mamy wówczas pewność że będzie zużywał mniej niż 0.16 kWh dziennie.

Jaki dystrybutor wody jest najbardziej opłacalny?

Zdecydowanie niższe koszty miesięczne w miejscu pracy oferują dystrybutory wody pitnej zasilane z sieci wodociągowej. Tu głównym kosztem są filtry wody, które są niezbędne aby utrzymać jej wysoką jakość. Dostawa wody źródlanej oznacza wybór dystrybutora wody butelkowanej. Miesięczne koszty takiego rozwiązania są porównywalne z zakupem naturalnej wody mineralnej, pakowanej w butelki PET.

nowoczesny dystrybutor wody do firmy
Jaki dystrybutor wody jest najbardziej opłacalny

Którzy dostawcy wody są najlepsi?

Na terenie całego kraju działa wiele firm oferujących dostawy wody oraz dystrybutory butlowe. Lider rynku to firma Eden. Wybór dystrybutorów bezbutlowych jest mniejszy, z uwagi na to że jest to rozwiązanie wymagające większej inwestycji początkowej. W segmencie premium dobrym rozwiązaniem są dystrybutory wody Brita.

Czy woda butelkowana to dobra alternatywa?

Decydując się na naturalną wodę mineralną wybieramy wodę butelkowaną. Woda mineralna jest pierwotnie wolna od zanieczyszczeń i zdecydowanie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla zdrowia. Przeciwnicy wody butelkowanej zwracają uwagę na środowisko naturalne, jednak obecne technologie przetwarzania opakowań PET pozwalają na pełny recykling butelek. Wody butelkowane to także wody źródlane. Pomimo, iż oba rodzaje mają podobne pochodzenie i czystość to różni ich nie tylko smak ale również skład wody.

picie naturalnej wody mineralnej jest najlepsze
podgrzewanie wody w dystrybutorze

Czy wodę źródlaną można podgrzewać?

Tak, woda źródlana jest podobna w składzie do wody z kranu i można ją serwować jako wodę gorącą. Niezalecane jest natomiast podgrzewanie wody mineralnej, z uwagi na cenny skład wody, która najlepiej powinna być serwowana jako schłodzona, lub w temperaturze pokojowej.

Dystrybutor na wodą gazowaną?

Aby dostarczana woda była gazowana, należy wybrać dystrybutory wody zasilane z sieci lub dostawy wody butelkowanej. W zależności od typu urządzenia, dystrybutory wody posiadają funkcję nasycania wody pitnej dwutlenkiem węgla. Nie jest to jednak naturalny dwutlenek węgla jaki występuje w naturalnej wodzie mineralnej. Sam dwutlenek węgla jest elementem smakowym, który również ogranicza rozwój bakterii w wodzie.

ile butli miesiecznie zuzywa dystrybutor w firmie

Ile butli miesięcznie zużywa dystrybutor wody?

Świeża woda w butlach powinna być spożywana w przeciągu 48 godzin od kontaktu z powietrzem, który zmienia skład wody. Spożywanie wody, która przebywa w dystrybutorze przez dłuższy czas, zwiększa ryzyko obniżenia jakości wody. Dlatego aby ocenić ile butli miesięcznie będzie potrzebne w twojej firmie oszacuj ile wody będzie spożywane dziennie. Przeciętnie pracownik powinien pić około litra świeżej wody w pracy. Czyli jeżeli mamy 19 pracowników to codziennie trzeba wymienić butlę wody. Jeżeli mamy 10 pracowników to butla wody starczy nam na dwa dni. Jeżeli 5, to powinniśmy wybrać mniejsze butle – 11 litrowe.

Czy dystrybutor wody ma wbudowane filtry?

Zapewnienie świeżej wody do picia dla firmy wymaga ochrony antybakteryjnej. Dobre dystrybutory wody mają systemy antybakteryjne wykorzystujące np promienie UV. Każdorazowy kontakt wody z powietrzem powoduje zmianę składu wody oraz zwiększa ryzyko namnażania się bakterii. Filtrowanie wody odgrywa ważną rolę w przypadku przepływowych dystrybutorów, które są zasilane wodą wodociągową. Ważny jest w tym przypadku odpowiedni dobór filtrów do składu wody wodociągowej.

dystrybutor wody z filtrem
gdzie umiescic dystrybutor wody

Gdzie w firmie umieścić butlowy dystrybutor wody?

Dystrybutory wody butlowej w firmie najlepiej umieścić w północno-wschodniej i północnej części stołówki. Jeśli nie jest to możliwe, można ustawić dystrybutor wody we wschodnim rogu. Południowo-wschodni narożnik, który jest z reguły najbardziej nasłoneczniony, nie jest idealny do umieszczania dystrybutorów wody. Ważne jest aby był w zasięgu ręki dla pracowników, w miejscu gdzie są naczynia do picia oraz bieżąca woda.