Dystrybutor wody do domu

Dystrybutor wody do domu to urządzenie, które może dostarczać wodę uzdatnianą (i wtórnie filtrowaną) lub naturalnie czystą wodę źródlaną. W zależności od rodzaju dystrybutora, dostarczana woda może mieć postać wody zimnej, gorącej a nawet wody gazowanej.

jaki dystrybutor wody do domu najlepszy

Jaki wybrać domowy dystrybutor wody?

Modele dystrybutorów wody dzielą się na te które dostarczają wodę butelkowaną oraz zasilane z sieci wodociągowej. Zakup dystrybutora wody zapewnia nieograniczony dostęp do dostawy świeżej wody. Jeżeli wybierając dystrybutory wody pitnej chcesz zapewnić prawidłowe nawodnienie organizmu, to warto zacząć od wyboru rodzaju dostaw wody pitnej.

Warto wiedzieć

Aby utrzymać wysoką jakość, woda źródlana powinna być konsumowana w ciągu 48 godzin od kontaktu z powietrzem, które zmienia jej skład, dlatego inwestowanie w duże butle nie zawsze jest korzystne.

Nowoczesne dystrybutory posiadają opcję regulacji temperatury wody. W zależności od potrzeby mogą dostarczać wody gorącej lub zimnej.

Na rynku dostępne są domowe dystrybutory butlowe w cenie od 100 do 200 zł miesięcznie, w zależności od ilości zamawianych butelek cena ta może rosnąć. Produkty zasilane z sieci z filtrem wody to rozwiązania dużo droższe, gdzie cena może wynieść od 2 do nawet 20 tysięcy złotych.

Dystrybutory wody butelkowanej

Dystrybutory wody butelkowanej to najczęściej kupowany typ dystrybutora. Decydując się na dystrybutor wody butelkowanej warto wybrać zdrową wodę źródlaną. Woda źródlana to naturalnie czysta woda. Tańsza wersja wody w butlach oferuje wodę pitną, która została poddana procesowi uzdatniania i filtracji. Nowoczesny dystrybutor wody pitnej oferuje dostawę wody zimnej lub gorącej.

Zalety: opcja dostawy wody źródlanej, stały dostęp do smacznej wody do picia, cena

Wady: płatna dostawa wody, składowanie wody w butelkach, plastikowe butle PET

domowy dystrybutor wody w butelce
elegancki dystrybutor wody nablatowy do kuchni

Dystrybutory wody zasilane z sieci

Drugi rodzaj to dystrybutory wody zasilane z sieci wodociągowej. Stały dostęp do wody podnosi komfort życia. Woda jest dostępna zawsze, bez konieczności wybiegania do sklepu lub oczekiwania na dostawy wody z butelek. Te nowoczesne dystrybutory wody pitnej używają wody z kranu, która jest filtrowana przez specjalnie dobrane filtry. Nowoczesny dystrybutor filtrujący wody jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników wody gazowanej. Woda gazowana powstaje w wyniku nasycenia czystej wody dwutlenkiem węgla. Należy jednak mieć na uwadze, że filtry wody zmieniają skład wody. Dystrybutory filtrujący ponownie filtruje czystą wodę, która już uprzednio została poddana procesowi uzdatniania i filtracji.

Zalety: bezpłatna dostawa wody, opcja wody gazowanej, szybki dostęp do dużej ilości wody, oszczędność czasu, ekologiczne rozwiązanie

Wady: wysoka cena, wielokrotnie filtrowana woda

Jaki dystrybutor wody pitnej do kuchni?

Domowy dystrybutor wody jest doskonałym rozwiązaniem na łatwy dostęp do świeżej, czystej wody zimnej, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na odpowiednie nawodnienie całej rodziny. Dystrybutory wody powinny być instalowane w kuchni, dlatego ważny jest ich rozmiar. Sieciowy dystrybutor nablatowy to zdecydowanie eleganckie rozwiązanie dla wystroju kuchni, gdyż filtry są ukryte pod blatem. Jest to jednak drogie rozwiązanie, które wiąże się z wymianą filtrów. Dobrym wyborem są małe, nablatowe dystrybutory butlowe wody źródlanej, z mniejszą pojemnością butelek.

jaki dystrybutor wody do kuchni