Dostawy wody do domu

Co warto wiedzieć na temat dostawy wody do domu?

W zależności od potrzeb, dostawa wody może być realizowana przez prywatne firmy specjalizujące się w dostawie wody do domu, lub przez miejski zakład wodociągowy beczkowozem. Warto znać cenę oraz informacje o rodzaju i jakości wody jaką objęta jest dostawa wody do domu.

Skąd pochodzi woda pitna w Warszawie?

W ponad 70% woda w Warszawie pochodzi z rzeki Wisła. Wodę jest pobierana z ok. 7 metrów spod dna rzeki i następnie jest uzdatniania w w dwóch warszawskich stacjach uzdatniania: „Filtry” i „Praga”. Drugim źródłem jest woda powierzchniowa, pobierana z Jeziora Zegrzyńskiego.

dostawy wody do domu

Dostawa dystrybutora wody do domu

Umowy na dostawy wody do domu niekoniecznie wymagają zawierania umowy na zakup lub wynajem dystrybutora wody. 

  • Cena samej butli o pojemności 18.9 litra z wodą źródlaną to około 30 zł przy minimalnej ilości zamówienia 2 butle.  Korzystając z prostej pompki nie trzeba zamawiać dystrybutora wody.
  • Cena dużej butli 18.9 litra (1.48 zł/litr) lepiej się opłaca niż cena mniejszej butli 11.3 litra (2.2 zł/litr), ale jest porównywalna z ceną wody mineralnej w sklepie (1.4 zł/litr)
  • Cena wynajmu dystrybutora wody z funkcją chłodzenia wody i filtrem to około 40 zł /miesięcznie
sklad wody mineralnej

Czy woda mineralna jest lepsza od źródlanej?

Tak. Woda mineralna musi zawierać korzystne dla zdrowia minerały, natomiast woda źródlana nie musi. Dzięki zawartości minerałów, woda mineralna ma bardziej wyrazisty smak. Natomiast, woda źródlana ma mniej minerałów i przez to łagodniejszy smak, dzięki czemu nadaje się do przygotowywania kawy lub herbaty.

Dostawy wody beczkowozem

W Warszawie, dostawy wody beczkowozem realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawa S.A. 

  • Cena wynajęcia samochodu do przewozu beczkowozu z wodą pitną wynosi ok. 160 zł brutto za 1 godz.
  • W dni ustawowo wolne od pracy, czyli w soboty, niedzielę oraz święta, cena najmu zwiększa się o 20%.
  • Koszt dzierżawy beczkowozu to 20 zł netto za 1 dobę.
  • Cena wody w beczkowozie, to 5.5 (5.500 litrów = 5.5 m3) razy cena wody i ścieków (aktualnie cena za 1 m3 wody to 3,89 zł brutto, a cena za 1 m3 ścieków wynosi 5,96 zł brutto).

Zamawiając dostawę wody do domu beczkowozem otrzymamy wodę pitną. 

dostawa wody do biura warszawa