Woda mineralna z dostawą do domu

Co warto wiedzieć gdy wybierasz wodę z dostawą do domu
gdy do wyboru jest woda źródlana oraz mineralna?

Czy woda źródlana jest najlepsza

Dla kogo woda mineralna z dostawą do domu?

Naturalna woda mineralna z dostawą do domu to woda dla całej rodziny. Dzieci zabierają małą butelkę wody do szkoły, dorośli piją wodę w pracy czy na treningu. Decydując się na dostawy wody, priorytetem domowników dla wyboru jest zdrowie. Przepisy dotyczące jakości wody są bardzo precyzyjne i gwarantują wysoką jakość wody mineralnej.

Warto wiedzieć

Aby utrzymać wysoką jakość, woda w butelce powinna być konsumowana w ciągu 48 godzin od kontaktu z powietrzem, które zmienia jej skład, dlatego inwestowanie w duże butle nie zawsze jest korzystne.

  • Zamawiając dostawę wody unikasz dźwigania ciężkich butelek ze sklepu.
  • Stały dostęp do wody do picia to warunek prawidłowego nawodnienia organizmu.
  • Woda dobrej jakości to źródło korzystnych dla zdrowia minerałów.

Woda mineralna z dostawą do domu jest lepsza od wody źródlanej?

Woda źródlana, podobnie jak mineralna jest wodą pierwotnie czystą, pochodzącą z zasobów podziemnych. Obie wody różnią się jednak składem, a co za tym idzie smakiem. Woda źródlana nie ma wymagań na zawartość korzystnych dla zdrowia mikroelementów. Skład naturalnej wody mineralnej jest bogaty w składniki, które korzystnie wpływają na organizm (takie jak magnez, wapń, potas czy wodorowęglany). Woda źródlana jest polecana do gotowania posiłków, herbaty, kawy.

Jakie są alternatywy wody w dostawie
dostawy wody butelkowanej

Dostawa wody mineralnej w szklanych butelkach?

Odpowiedź na pytanie czy opakowania są przyjazne środowisku to ważny element decyzyjny przy okazji zamówienia wody z dowozem. Zamawianie wody w butelkach przywołuje bowiem obraz plastikowych butelek pływających w oceanie. Z tego jednak punktu widzenia, można zadać sobie pytanie jak te butelki w oceanie się znalazły i czy szklane butelki na pewno nie będą wyrzucane tam gdzie nie powinny. Szklane butelki są cięższe, a upadek z nawet niewielkiej wysokości powoduje ich rozbicie. Jest to szczególnie ważny aspekt w przypadku dzieci. Smak wody nie zależy od tego czy woda będzie w butelce szklanej czy plastikowej. Współczesna technologia recyklingu równie dobrze potrafi przetworzyć plastik jak i szkło.

Czy warto inwestować w dystrybutor wody do domu?

Domowy dystrybutor wody jest doskonałym rozwiązaniem na łatwy dostęp do świeżej, czystej wody zimnej, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na odpowiednie nawodnienie całej rodziny. 

W przypadku każdej wody butelkowanej, ważne jest aby spożyć ją w przeciągu 48 godzin od kontaktu z powietrzem. Ma to związek ze składem wody, który zmienia się przy każdym kontakcie z powietrzem. Przepisy dotyczące jakości i składu naturalnej wody mineralnej są na tyle rygorystyczne, że w praktyce nie oferowane są dystrybutory z tym rodzajem wody. Dlatego dystrybutor wody oferuje opcję wody źródlanej, której skład podlega takim samym wymogom jak zwykła woda z kranu (musi być bezpieczna do picia). Woda mineralna z dostawą do domu pozostaje więc najlepszą opcją jeżeli chcemy pić zdrową wodę. 

nowoczesny dystrybutor wody do firmy