Dostawy wody

Jak wybrać wodę w dostawie do domu i do firmy?

Dostawy wody to najlepszy sposób na nawodnienie pracowników firmy, ale także rodziny w domu. Do prawidłowego nawodnienia nasz organizm potrzebuje stałego dostępu do wody pitnej. W ciągu tygodnia, dużą część czasu spędzamy w pracy, gdzie to do pracodawcy należy obowiązek zapewnienia wody do picia. Niestety, pracodawcy z reguły dostarczają pracownikom wodę o słabej jakości, dlatego pracownicy często przynoszą wodę butelkowaną do firmy. Z kolei, przebywając w domu, główne źródło to nie świeża woda ale kawa i herbata.

Dla kogo dostawy wody?

Dostawy wody do firm dostępne na terenie całego kraju. Woda w dostawie do domu jest dostępna w większości dużych miast. Głównym powodem takiej sytuacji jest obowiązek dostarczenia wody pracownikom gdy temperatura wynosi ponad 25°C. Z reguły jednak firmy zawierają umowy całoroczne na dostawy wody, gdyż jest to bardziej opłacalne.

Dla kogo dostawy wody

Warto wiedzieć

Woda źródlana ma takie samo pochodzenie jak naturalna woda mineralna, jednak jej skład zawiera znacznie mniej korzystnych dla zdrowia minerałów, takich jak wapń, magnez czy potas. 

Kto korzysta z dostaw wody?

Z dostaw wody do firmy korzystają zarówno pracownicy jak i sam pracodawca. Badania naukowe potwierdzają, że prawidłowe nawodnienie korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną pracowników. W domu wodę piją wszyscy, ale ważne jest aby była ona w zasięgu ręki. Jednak kluczowym czynnikiem aby pić wodę jest rodzaj wody i jej smak.

kto korzysta z dostaw wody

Kto podejmuje decyzję o rodzaju wody w dostawie?

Najczęściej decyzję o rodzaju wody w dostawie do firmy podejmuje pracodawca kierując się samym obowiązkiem zapewnienia wody do picia. Przy podejmowaniu decyzji najczęściej czynnikiem decyzyjnym jest cena oraz jakość obsługi. Decyzję na dostawę wody do domu najczęściej podejmują wszyscy domownicy wspólnie, a głównym czynnikiem decyzyjnym jest dbałość o najwyższą jakość wody.

Jakie są zalety wody źródlanej?

Wybór wody źródlanej to bezpieczny wybór ze względu na neutralny smak i skład wody źródlanej, która jest pierwotne czysta i pochodzi z podziemnych złóż. Wodę źródlaną można wykorzystywać do przygotowywania napojów takich jak kawa czy herbata. Woda źródlana jest również polecana do gotowania.

Jakie są zalety wody źródlanej
Czy woda źródlana jest najlepsza

Czy woda źródlana jest najlepsza?

Woda źródlana jest zdecydowanie lepsza od wody z sieci wodociągowej, z uwagi na to że jest ona pierwotnie czysta i pochodzi ze źródeł podziemnych. Woda z kranu to woda uzdatniania i filtrowana, która najczęściej pochodzi z rzek i jezior. Najzdrowsza woda do bezpośredniego spożycia to zdecydowanie naturalna woda mineralna, ale z uwagi na duży rodzaj smaków, jej wybór wymaga konsultacji.

Jaki jest najlepszy i najgorszy wybór wody w dostawie?

Najlepszy wybór dostawy wody butelkowanej to naturalna woda mineralna, odpowiednia dla wszystkich, którzy mają ją pić. Najgorszy wybór to woda, która nie smakuje i nie zachęca do bezpośredniego picia.

Jaki jest najlepszy i najgorszy wybór wody w dostawie
Z kim skonsultować rodzaj wody do picia

Z kim skonsultować rodzaj wody do picia?

Dostawa wody w dużych ilościach to kosztowna inwestycja. Aby podjąć dobrą decyzję warto skonsultować decyzję z pracownikami w firmie, oraz z domownikami w przypadku gdy dostawa wody jest do domu. Badanie wśród pracowników lub domowników pozwoli ustalić preferencje smakowe. Kluczowa jest jednak wiedza na temat składu wody oraz skąd woda pochodzi. Wiedzę na temat rodzajów wody można znaleźć na dostawywody.pl. Polecane artykuły to jakość wody oraz skład wody.

Dlaczego warto konsultować dostawę wody?

Według badań statystycznych zdecydowana większość z nas chce pić zdrową i smaczną wodę. Nie każdy rodzaj wody jest jednak odpowiedni dla wszystkich, a tym bardziej smak wody jest kwestią indywidualnych preferencji. W dostawie wody możemy zdecydować się na wodę źródlaną, wodę filtrowaną lub naturalną wodę mineralną. Do tego należy uwzględnić, że nie każdy lubi pić wodę niegazowaną.

Dlaczego warto konsultować dostawę wody
Jakie są alternatywy wody w dostawie

Jakie są alternatywy wody w dostawie?

Bez względu na to czy posiadamy dystrybutor wody, to dostawa wody sprowadza się do wyboru pojemności wody butelkowanej oraz rodzaju wody. Dostarczana woda może być filtrowana, źródlana lub mineralna. Woda filtrowana to najtańsza opcja wody, dlatego lepiej jest zainwestować w urządzenie filtrujące, niż dostawy butli z tym rodzajem wody. W przypadku wody źródlanej warto jest sprawdzić jej skład oraz pochodzenie. Do złożenia zamówienia na naturalną wodę mineralną należy znać pochodzenie, skład oraz smak wody.

Gdzie zamówić dostawę wody?

Dostawy świeżej wody do firmy oraz do domu oferują firmy na terenie całej Polski. Prywatne firmy oferują wodę z dostawą do dystrybutorów w firmie, ale również bezpośrednio do klientów w domu. W ustalonym terminie woda jest dostarczana we wskazane miejsce.

Gdzie zamówić dostawę wody

Gdzie jest największe zapotrzebowanie na dostawy wody?

Statystycznie największy popyt na dostawy wody do firmy jest w Warszawie. Podobnie jest w dużych miastach – w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Trójmieście. Najmniejszy popyt jest w małych gminach wiejskich, z uwagi na niską dostępność usług i wysoką cenę transportu do klienta. 

Gdzie można znaleźć ofertę na dostawy wody?

Popularny serwis z ofertami dostaw wody to oferteo.pl w którym ofertę prezentują firmy zajmujące się dystrybucją wody butelkowanej, dystrybutorów wody ale również innych napojów. Bezpieczeństwo wyboru firmy z branży dostaw ułatwiają opinie.

Gdzie można znaleźć ofertę na dostawy wody
dystrybutor wody 2022

Dostawa wody do biura

Przepisy prawa nie określają jednoznacznie, ile wody przysługuje na jednego pracownika w trakcie upałów: powinny to być takie ilości, które zaspokoją potrzeby pracownika podczas całego dnia pracy i woda ta musi być ogólnie dostępna. Zazwyczaj zaleca się wypijanie przynajmniej 8 szklanek czystej wody źródlanej dziennie.

Dlaczego warto zapewnić pracownikom dostęp do wody?

Dzienne zapotrzebowanie organizmu na wodę wynosi od 1.5 do 2 litrów, i wzrasta nawet do 4-5 litrów gdy temperatura wynosi ponad 25°C lub gdy uprawiamy sport lub ciężko pracujemy fizycznie. Organizm nie magazynuje wody na zapas, dlatego stały dostęp do wody pitnej to najlepszy sposób na odpowiednie nawodnienie. Z tego powodu specjaliści zalecają nieograniczony dostęp do wody tak aby umożliwić częste picie w małych ilościach.

Dlaczego warto zapewnić pracownikom dostęp do wody
Jaki dystrybutor wody jest najbardziej opłacalny

Kiedy warto inwestować w dystrybutory wody?

Dystrybutory z wodą sprawdzają się gdy potrzebne są duże ilości wody. Dystrybutory najlepiej umieszczać w kuchni więc jeżeli mamy małą kuchnię to butlowy dystrybutor wody może okazać się utrudnieniem. Woda w butli, bez względu na objętość, powinna być konsumowana w ciągu 48 godzin od kontaktu z powietrzem. Przy każdym kontakcie z powietrzem, w wodzie mogą namnażać się bakterie, dlatego nie warto inwestować w duże butle jeżeli zależy nam na wysokiej jakości wody którą pijemy.

Czy ręczna pompka do butli to dobre rozwiązanie?

Ręczna pompka oznacza, że nasze dłonie będą miały duży kontakt z wylewką, czyli miejscem gdzie jest pobierana woda. Zwiększa to ryzyko zanieczyszczenia wody w miejscu nabierania. Pompka to rozwiązanie tanie, ale mało wygodne. Jeżeli Twoje zapotrzebowanie na wodę nie przekracza 10 litrów dziennie lepiej wybrać wodę butelkowaną. Masz wówczas większy wybór rodzaju wody, w szczególności możesz zdecydować się na naturalną wodę mineralną.

domowy dystrybutor wody w butelce
kiedy woda w butelce

Kiedy woda butelkowana to dobry wybór?

Naturalna woda mineralna w butelkach to najlepszy wybór. Mają tego świadomość zarówno domownicy jak i pracownicy oraz pracodawcy. Świadomość jakości oraz wartości jest dużym czynnikiem psychologicznym nakłaniającym do częstego spożywania wody. Pracownicy chętnie zabierają butelkę z wodą na stanowisko pracy, tak samo jak dzieci do szkoły, czy młodzież idąca na zajęcia sportowe. Picie wody w butelce jest dobrze postrzegane przez społeczeństwo. Pomimo medialnej dyskusji na temat recyklingu opakowania PET, na dziś dostawa wody w butelkach o małej pojemności, to najbardziej skuteczny sposób na nawodnienie organizmu.

Dlaczego wybór dostawy wody jest taki ważny?

Zdrowa woda to niezbędny element warunkujący prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nie wszystkie dystrybutory wody są jednak w stanie zapewnić bezpieczną, zdrową wodę. Nawet jeżeli wybierzemy nowoczesny dystrybutor wody, to jakość lub smak serwowanej wody może okazać się nieodpowiedni, przez co skutek dostawy wody będzie odwrotny od zamierzonego.